Program je venku!

Manětínský divadelní podzim 2015 je po formální stránce připraven.

A na koho, že se to můžete letos těšit?

Divadelní přehlídka bude slavnostně zahájena komedií: „A je to v pytli!“ – Divadelního spolku Osada Horní Bříza, který letos slaví krásných 20 let své existence – a myslím, že to od nich během víkendu několikrát uslyšíme :-). Po představení se můžeme již tradičně těšit na proslov pana starosty a malé občerstvení :-) .

Sobotní program  je oficiální součástí mezinárodní akce: „ Noc divadel“ a začíná pohádkou:  „O spanilém princi“ ( DS Krosáček), po obědě se můžete těšit na klasiku – TRUS Trnová tentokráte se hrou: „Blaník“. Odpoledne se  v předpremiéře představí náš domácí soubor – Mlask Manětín s úsměvnou hrou: „Turecká kavárna“.

Před večerním představením, které nám přivezou naši kolegové z Čisté ( budou hrát  Dr. Johanna Fausta, Praha II,. Karlovo nám. 40), si ještě můžete užít koncert Šošany.

Sobotní večer již tradičně zakončí: „Kosmírný Nesmír„.

Na sobotu jsme kromě hudby a divadla připravili i dvě soutěže pro návštěvníky!

První je pro děti:  „Malý malíř“ –  je určena dětským divákům do 12. let. Po ranní pohádce budou mít možnost přenést své dojmy na papír a jelikož je to soutěž, budou po nedělní pohádce nejzdařilejší výtvory náležitě odměněny.

Druhá soutěž je v podstatě bez určení věku. Je to soutěž fotografická a je pořádána celorepublikově v rámci Noci divadel – Z nejlepších snímků vznikne následně výstava, jako v roce 2014.

Výstava „Noc divadel objektivem diváků 2014 “ momentálně putuje po českých divadlech. Po jihlavském DIODu je do 25. 10. k vidění v pražském Disku, pak se na ni můžete podívat do 15.11. v Novém divadle v Plzni.

Budeme rádi, pokud se hojně zúčastníte obou našich soutěží!

Nedělní program bude určen dětem.  DS M+M Hranice sehraje svoji popletenou pohádku: „Perníková chaloupka“ a po jejím skončení následuje slavnostní vyhlášení  výsledků soutěže: „Malý malíř“ a ocenění dětí na pódiu.

Těšíme se na VásKomentáře nejsou povoleny.

Manětínská "Turecká kavárna"
Manětínská “ Turecká kavárna“
DSCN1608
Štace Kaznějov – Argentina
3,2,1, za chvíli začínáme
Přijeďte bude to hodně nabitý!
DS Lípa Hodovíz - O hodném vodníkovi
O hodném vodníkovi – DS Lípa Hodovíz