Máme to za sebou, aneb: „Bylo to hezké a bylo toho dost“

Manětínský divadelní podzimVážení diváci a příznivci našeho divadelního snažení,

pokud jste se přišli podívat alespoň na jednu ze sedmi letošních divadelních her, snad mi dáte za pravdu, když nyní řeknu: „Povedlo se to“. Na téměř všechna představení bylo plno a na některá dokonce i na přístavcích.

Vše začalo pátečním slavnostním zahájením v podání našeho domácího souboru MLASK Manětín. Slavíme letos 20 let existence a tak jsme si to chtěli trošku užít. Večer pokračoval první hrou, opět v našem podání, „Rozmarný duch“. Protože šlo o předpremiéru, byli jsme napjatí, jak budou diváci reagovat a trošku jsme se báli. Diváci nás však naštěstí odměnili smíchem a potleskem, což je pro herce ta nejsladší odměna.

Pan starosta nás poté všechny pozval na malé občerstvení od města Manětín a řekl pár milých slov. Chlebíčky byly tradičně vynikající a MLASK k nim letos přidal i báječné koláčky. (když už nám je těch 20 :-) )

S kapelou „Nesmírný kosmír“ páteční večer přešel téměř do sobotního rána…

Druhý  přehlídkový den začal veselou čertovskou pohádkou: „S čerty nejsou žerty“– DS KROS Krašovice. Malí i velcí diváci s napětím sledovali, jak to s tím Petrem a Adélkou dopadne. O vtipné scénky nebylo nouze. (přenosný oheň atd.) Pohádka měla spád a diváci vypadali moc spokojeně.

Po skončení se některé děti zapojily do soutěže a namalovaly krásné obrázky, které jsme si  vystavili v KD.

Na 14. hodinu bylo připraveno představení pod názvem: „R a J“ (na motivy díla W. Shakespeara) od divadelního souboru  Osaďáček Horní Bříza, který hru podstatně upravil a zpracoval. Co říci k tomuto představení?!  Těžko hledám slova… ÚŽASNÉ, BÁJEČNÉ, DOJEMNÉ, PROFESIONÁLNÍ…. Překvapili nás dokonale! Ačkoli je naše přehlídka nesoutěžní, musím říci: „Letos je DS Osaďáček SKOKANEM ROKU“ Děkujeme za tohle představení. A kdo jste jej neviděl, jeďte se podívat. Stojí to za to! info: www.divadloosada.cz .

Od 16.30 byla pro diváky připravena hra s opravdovým deštěm (jak se někteří diváci na vlastní kůži přesvědčili) „Lijavec“ – DS TRUS Trnová. Opět bylo plno a veselo. Někteří diváci si neodpustili při besedě všetečné otázky, na které jim odpovídal sám „principál“ souboru, kterému ještě jednou tímto děkuji za přidělenou ZDRAVICI na počest našeho souboru MLASK. :-)

Sobotní večer patřil divadelnímu souboru TYL Čistá, který přijel na přehlídku jako host se svou hrou: „Postel pro anděla“. Diváci na ni byli, určitě jako já, moc zvědaví, ale jak jsme ke konci hry pochopili, andělé to vůbec nemají lehké – nemají chudáčci kam hlavu složit. Bylo to veselé, milé, příjemné. Herci s námi po hře také poseděli a popovídali.

Sobotní večer skončil opět k ránu, neboť kapela Kosmír Nesmír, byla nesmírně kosmírná a diváci i herci zpěvuchtiví.

Nedělní pohádka „O hodném vodníkovi“ divadelního souboru LÍPA Hodovíz pohladila na dětské duši a vykouzlila úsměvy na tvářích dospělých.

Po skončení proběhlo na pódiu vyhlášení a ocenění účastníků dětské soutěže. Obrázky jsme si na památku nechali.

Po obědě byla připravena poslední hra. Komedie z fotbalového prostředí v podání souboru JakoHost z Plzně „Šťovík, pečené brambory“, vyvolala vlny smíchu. Divákům se moc líbila. Škoda, že se v tu chvíli nehrál na našem hřišti fotbal, neboť by to bylo dokonalé doplnění…

 

A to je pro letošní rok vše. Diváci letos byli velice mlsní. Všechny sladkosti a pochutiny snědli už v sobotu a tak jsme v neděli museli rychle doplnit zásoby. Přesto doufám, že se nenamlsali přespříliš a příští rok přijdou opět „ochutnat“ náš MANĚTÍNKÝ DIVADELNÍ PODZIM.

Všem souborům, sponzorům, divákům i sympatizantům děkuji a přeji krásný zbytek podzimu.

Za MLASK Manětín AlenaFišerováKomentáře nejsou povoleny.

131115-Manetin Divadlo-002
Program divadelní přehlídky pro rok 2013
Manětínská noc divadel
Noc divadel i v Manětíně
Rozmarný duch - Mlask Manětín
Rozmarný duch – Mlask Manětín
Mlask Manětín - český honza - 8
Český Honza – Mlask Manětín