Pár slov na závěr

Milí diváci a divadelní nadšenci,

 

chtěla bych Vám poděkovat, že jste se přišli v tak velikém počtu podívat na přehlídku Manětínský divadelní podzim 2014. Bez Vás, diváků, by byla naše práce marná. K naší velké radosti, páteční i všechna sobotní představení byla, jak víte, naplněna k „prasknutí“ a nedělní téměř všechna plná. Odhaduji návštěvnost na každé představení tak 200-220 lidiček.

Celkově tedy do 2000 návštěvníků asi moc nechybělo, což je na naše malé barokní městečko hezký výsledek.

Pátečního zahájení se po našem krátkém úvodu a gratulaci ujal s chutí DS TRUS Trnová, neboť slavili třicet let na prknech, co znamenají svět.

Sobotní ráno bylo zcela v režii našeho MLASKU, neboť uvedl svou novou hudební pohádku: Kocourek Modroočko. Dle reakcí diváků soudím, že se líbila a srdečně Vás všechny zveme na následující reprízy. :-)

Myslím, že se všechna uvedená představení zdařila a herci i diváci si příjemnou přehlídkovou atmosféru hezky užili.

Dlouhým potleskem jsme se v sobotu v 19.00 hod. připojili k letošní evropské Noci divadel. V ČR se do této akce zapojilo 29 měst a Manětín byl mezi nimi. :-) Bližší info na: www.nocdivadel.cz . Vzhledem k ohlasům nás ráda přihlásím i příští rok.

Pokud se Vám koncert kytaristky Šošany, který po potlesku následoval, líbil tak jako mě, zkusím podobný zařadit i do dalšího ročníku přehlídky.

Patrně ho však kvůli lepší akustice umístím do vhodnějších prostor. V KD právě probíhala rekonstrukce velkého sálu a tak byly prostorové možnosti značně omezené.

Děti mě letos velice překvapily svou chutí malovat. Připravené papíry nestačily a musela jsem operativně sehnat další, aby z nich malí umělci záhy vytvořili malá umělecká dílka. Ta visela na šňůrce připevněná kolíčky až do nedělní pohádky, kdy byli malí malíři odměněni na pódiu.

Jsem moc ráda, že jste respektovali naši prosbu a nikdo na přehlídce v budově KD nekouřil. Pozitivní ohlasy se mi překvapivě vracely i z řad kuřáků. J

Sobotní večer a vlastně i naše „nejtemnější“ Noc divadel byla krásná, nabitá zážitky a dlouhá.

Po všech představeních se diváci i herci sešli a zazpívali si s kapelou Kosmírný Nesmír, která tradičně hrála s velkou chutí.

Při chuti byli patrně i všichni účastníci přehlídky. Pivo teklo proudem a museli jsme přikutálet další sudy. Párečky byly patrně tak dobře vyuzené, že jsme museli přikoupit dalších několik kil…Utopené utopence jsme všechny vylovili. Brambůrky diváci schroustali a sladkosti smlsli. Doufejme, že měli všichni všeho dostatek – nikoli dost a že se příští rok opět sejdeme v Manětíně na 6. ročníku přehlídky „MANĚTÍNSKÝ DIVADELNÍ PODZIM“

 

Fotografie, videozáznamy další zprávičky najdete na našich internetových stránkách: www.prehlidka.mlaskmanetin.cz

Psát nám můžete na: mlask.divadlo@seznam.cz a nebo na Facebook.

Děkuji městu Manětín v čele s panem starostou J.G. Matuškou a také všem sponzorům za opětovnou podporu.

Grant jsme získali z KÚ Plzeňského kraje a doufám, že jej získáme i na následující ročník.

Přeji Vám krásný a klidný adventní čas.

Alena Fišerová – vedoucí DS MLASK Manětín a přehlídky MDP

 Komentáře nejsou povoleny.

Divadelní soubor Tyl Čistá - Postel pro anděla
Postel pro anděla – Divadelní spolek Tyl Čistá
Osaďáček v MDP
Rozhovor po představení Osaďáčku Horní Bříza
Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje Fotografickou soutěž k Noci divadel 2014. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo navštíví některou z aktivit Noci divadel 2014. Soutěž je vyhlášena v 6 různých kategoriích. V roce 2015 vznikne z nejlepších 20 až 30 snímků výstava, která bude putovat po českých divadlech a kulturních institucích, a která bude představena v rámci 3. ročníku Noci divadel v Institutu umění – Divadelním ústavu.
Foto soutěž
Štace Kaznějov -  Svatba pod deštníky, kolektivní foto herců včetně technika J. Hepa a nápovědy H. Šimlové
Manětínská opona – 1. ročník – 1992